Pravá sourozenecká láska aneb radš utrejch!

Každý, kdo má sourozence, mi dá jistě za pravdu. Občas je milujeme, někdy bychom za ně i život položili, ale existují i chvíle, které nám připomínají, že mít sourozence není zase taková slast, jak se na první pohled mnohdy zdá. Učíme se ty nejsměšnější i nejhrozivější kletby, abychom své drahé bratříčky a sestřičky trošku pozlobili a vymýšlíme důmyslné strategie, kterak se zavděčit svému okolí více nežli oni. Zkrátka stále se svými sourozenci zápolíme, ať už jde o školní výsledky, o talent na cokoliv, a hlavně o rodičovskou lásku a uznání ostatních lidí.

Jak se však zviditelnit? Jak zdiskreditovat své ve všem úspěšnější sourozence a dostat se na výsluní? Téměř každý člověk, i váš zdánlivě dokonalý bratr či sestra, má chyby. Vaši sourozenci jsou však chytří a tudíž na chyby na rozdíl od vás neupozorňují a naopak se snaží předvést své kvality, které pak menší či větší vady dokonale zamaskují. Má první rada tedy zní - vezměte si z nich příklad. Popřemýšlejte, v čem vynikáte a u čeho se vám může dostat nejlepšího uznání. Jste skvělí v postřehu a rychlosti, s koštětem vám to jde a nevadí vám občasná změna vizáže způsobená potlouky? Přihlaste se do kolejního famfrpálového týmu! Jste laskaví, zvířátkům rozumíte a ztráta nějaké té končetiny vás nerozhází? Pojďte pracovat do útulku! Nebo jste zdatní v psaní taháků? Pak vám nezbývá, než vsadit na váš studijní prospěch! Zkrátka se snažte využít svých schopností, ať to stojí, co to stojí.  

Pokud jste se řídili mou radou, už jste v určitém okolí lidí známí a přátelé vás obdivují pro váš talent. Možná si vás dokonce všiml i váš sourozenec a začíná vás vnímat jako hrozbu a spřádat plány, jak svou pozicí nenechat otřást. Výborně, gratuluji vám! Teď už můžeme přikročit ke druhému kroku! Nyní vás čeká diskreditace vaší drahé sestřičky či drahého bratříčka. Rodiče si vás teď už možná totiž konečně všimli, ale stále vás s milým sourozencem porovnávají. Tomu musíte učinit přítrž. Vaším cílem je, abyste byli bez sebemenších pochyb kohokoliv vy tím jejich lepším, krásnějším a celkově úspěšnějším dítětem.

Jak na takovou diskreditaci? Nejdříve začnu situací pro vás lepší. Sourozenec opravdu není ani zdaleka dokonalý, jen své nedokonalosti dobře maskuje. Prohledejte mu pokoj, brašnu, skříně, pročtěte si jeho deník, dopisy. Ve válce je přeci všechno dovoleno! Jistě se vám podaří nalézt nějakou dobře utajenou situaci ze života vašeho drahého sourozence, ve které se nezachoval zrovna nejlépe a vy teď máte právo, neřku-li povinnost toho využít! Přece se o jejich prohřešku musí dozvědět vaši rodiče! Vy je nenutíte změnit názor na vašeho bratříčka či sestřičku, pouze je v dobré víře informujete. Na to prosím vás nikdy nezapomeňte, kdyby na vás, nedej Merlin, někdo slovně útočil. 

Pak se však vyskytují i případy, kdy jsou vaši sourozenci opravdu tak dokonalí, jak se hned na první dojem jevilo, a to pak na řadu přichází vaše kreativita. Pokud nejste ve fantazii zrovna žádným přeborníkem, doporučuji vám se poučit ze svého vlastního života. Zapřemýšlejte, jakých prohřešků jste se kdy dopustili, změňte jména, poupravte fakty a vydávejte svůj poklesek z minulosti za poklesek vašeho sourozence. Dodáte pak příběhům na autentičnosti a málokdy se stane, že bude vyprávění líčící hrůzy, které váš sourozenec dělá, považováno za přehnané. Pakliže vám byla dána do vínku značná porce kreativity, doporučuji ji využít při přípravě kompromitujících materiálů na vašeho bratříčka či sestřičku. Vyrábějte falešné dokumenty či jiné důkazy, které bezesporu ukáží "pravou" tvář vašeho sourozence. Jistě mi dáte za pravdu, že se již brzy stanete jeho noční můrou, ba co víc. Rodiče budou nyní VÁM dávat zvýšené kapesné, větší množství dárků a budou VÁM i více důvěřovat a všude po příbuzenstvu VÁS vychvalovat.

Někteří z vás, milí čtenáři, teď možná nad mou poslední radou kroutíte hlavou a dušujete se, že byste se nikdy k přípravě falešných důkazů nesnížili. Co si ale budeme povídat, už jen tím, že jste se rozhodli článek s tímto nadpisem a perexem číst, jste prokázali, že vaše morální hodnoty nejsou tak vysoké, jak se snažíte sobě i okolí namluvit. Proto neváhejte a veškerou teorii převeďte do praxe. Vaší odměnou bude pokoření vašeho sourozence, obdiv okolí a hlavně uznání vašich rodičů. Začněte již proto dnes! Budu vám držet všechny své palce... 

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 1 + 4 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Napsal: Ronelle Dne: 15.10.2017 ve 23:55

Super článek, Angie! Pěkně se to četlo a před sourozenci by se měl mít kouzelník na pozoru, jen co je pravda. :-D

Napsal: Stella Dne: 08.10.2017 ve 19:56

Moc pěkné Angie, naštěstí si tenhle článek nepřečtou mojí sourozenci, protože nevím, k čemu by je to inspirovalo...:)

Napsal: Liana Dne: 08.10.2017 ve 10:54

Nechtěla bych být tím úspěšnějším sourozencem Angie. :D 

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz