Červený pohled na Sedmiboj - ČÁST PRVNÍ

Nebelvír, slavná a věhlasná kolej, založena Godrikem Nebelvírem, je kolej nacpaná samými odvážnými lvi, kteří se nebojí účastnit mezikolejních hladových her, kde se zkrátka někdo konce nedožije. No a kdo z Nebelvíru měl odvahu se zúčastnit? Začněme hezky od těch, kteří se dostali do nominace této koleje, ale do samotného klání se nepodívali. 

No a začneme dle abecedy. První takovou je Annie Hale, která se nebála zúčastnit Sedmiboje v roce 2010. Annie v daném roce působila jako pokladnice koleje. Na tento post nastoupila v předešlém školním roce (Zima 2010), kde vystřídala dvojici Nebelbrach Mechacha a Jane Mooren. V současné době již slečnu na hradě nepotkáme, a to poměrně dosti dlouhou dobu! 

Aváček de Hillson se hodlala zúčastnit klání v roce 2008. Oproti Annie Aváčka můžeme na hradě potkat do dnešního dne, kdy nedávno zfialověla a tak trápí naše studenty soutěžemi! Aváček se dostala v průběhu svého studia i na nejvyšší post, kterého student v koleji může dosáhnout. Primuskou byla první část roku Léto 2010. Od části roku Léto 2007 do části roku Zima 2008 byla i prefektkou. V Létě 2007 ještě k tomu byla kolejní pokladnicí po odchodu Ladarda Papulky do fialového hábitu. Navíc na své klopě má cenu Godrika Nebelíra!

Třetí osobou v pořadí je ale obrovská osobnost! Betelgeuse Orionis se plánovala zúčastnit stejného ročníku Sedmiboje jako Aváček – ročník 2008. Bete působila jako prefektka koleje od roku Zima 2009 po část roku Léto 2009. Bete však svého největšího postu a úspěchu dosáhla ve fialové, kde se stala kolejní ředitelkou Nebelvíru a stala se vůbec nejdéle sloužící kolejní ředitelkou v historii naší školy! Na hábitu nosí řád Godrika Nebelvíra a vedle této ceny i Picatrixův řád čarodějů! V současné době na hradě můžeme potkávat dceru této oblíbené profesorky. 

Čtvrtým jménem je pak Cecilie Rose. Ta je v tomto ohledu největší smolařkou v historii Sedmiboje a Nebelvíru, neboť ji nevybral pohár Sedmiboje dva ročníky po sobě! Konkrétně to byly Sedmiboje 2014 a 2016. Cilka byla nejdéle sloužící správkyní nebelvírské obrazárny, kde působila tři a kus roku! Započala v roce Zima 2015 a odešla v průběhu roku Léto 2016! Merlinužel ji již na našem hradě nepotkáme... mohli jsme se dočkat prvního studenta, který by nebyl vybrán tři ročníky po sobě! 

Pátým jménem je Felix Ruhgok. První nevybraný muž se snažil probojovat do Sedmiboje 2010. Felixe na našem hradě nepotkáme, a to hodně dlouhou dobu. Nikdy se v Nebelvíru nepropracoval ani na žádný post. 

Michael Jones je druhým nevybraným mužem. Majk se chtěl účasniti Sedmiboje 2014 a po nevybrání se stal ještě větším padouchem, než kterým byl po své studium předešlé! Majk je aktuálně zmražený a oproti předešlé trojici, kterou na hradě nepotkáme, dokázal absolvovat zkoušku OVCE. 

Nyní se opět podíváme na další slečnu, která se chtěla zúčastnit. Lisa Abottová měla v plánu se zúčastnit Sedmiboje 2006, ale nepodařilo se. Byla jedinou ženou v dané nominaci, což je velikou raritou! Lisa se na nejvyšší posty v koleji vracela velice nepravidelně. Nejprve byla prefektkou v roce Zima 2006, následně z postu odešla a vrátila se na post primusky v roce Zima 2007. Po odchodu v průběhu roku z daného postu se pak vrátila ještě v roce Zima 2009 na post prefektky. V Zimě 2007 ještě byla pokladnicí koleje a v roce Léto 2007 i šéfredaktorkou Lví tlapou. Na svém hábitu by se pyšnila cenou Godrika Nebelvíra (první udělená), kdyby však Lisa na našem hradě vydržela. 

Posledním nevybraným je pak Thomas Olkim, který se nedostal do posledního Sedmiboje (rok 2016). Thomas byl kolejním pokladníkem v Létě 2016. V současné době jej můžeme najít mezi aktivními zaměstnanci školy, a tak se již do Sedmiboje jako účastník nepodívá.

Tím jsme vyčerpali všechny, kteří byli nominováni, ale nedostali se do klání. Nyní se ještě podíváme na slečnu, která se měla zúčastnit prvního Sedmiboje, který byl však zrušen! Do žádného dalšího se již nikdy nenechala nominovat.

Levandule Pastilova. Levandule byla první prefektkou Nebelvíru na naší škole a vydržela na tomto postu celý rok Zima 2005. Dále z postu odešla, ale vrátila se na část roku Zima 2006. Levandule se zúčastnila Bradavické čtyřky roku 2005, kde obsadila s trojicí mužů druhé místo. Na hradě ji nepotkáváme již hodně.. hodně dlouhou dobu! 

V druhém dílu sedmibojařského článku vzpomeneme na všechny nebelvírské účastníky, kteří toto populární klání nedokončili. Stalo se tak třikrát v historii... ale o tom už víc v březnovém vydání Lví tlapou!

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 5 + 3 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz