Ako prežívajú Vianoce duchovia?

Martin Matýsek > Zíftro. :)
Emma Ellie Lewis > Ahoj, ahoj. :-) - narovnáva pergameny - Niečo na posilnenie? :-) - podáva mu máslový ležák
Martin Matýsek > - rozhlíží se
Rosmerta > Rybízový rum pro Martina Matýska 
Martin Matýsek > Raději toto. :-D
Emma Ellie Lewis > Pche! - závistlivo pozerá na rum
Martin Matýsek > - zazubí se - Neboj, už jen 3 roky.
Emma Ellie Lewis > Tak, možem ťa začať spovedať? :-)
Martin Matýsek > Jistě. - upije nápoje
Emma Ellie Lewis > Takže za 9 dní tu máme Vianoce, ako sa na ne pripravuješ? :-)
Martin Matýsek > - zamne si bradu - No, snažím se přežít. Popravdě, tady na hradě je to pohodička. Samozřejmě studenti jsou rozjívení a dávají méně pozor než obvykle. Tím se častěji stane, že mnou někdo proběhne. Největší trest je to samozřejmě pro studenta. Obzvláště u těch, kde nehoří krby v kolejních místnostech. :) Horší je to mimo zdi hradu. Naštěstí jako duch mohu trávit spoustu času poflakováním po hradě :)
Martin Matýsek > Co se týká obecné přípravy, nemám moc rád Vánoce. Proto se snažím nepřipravovat. :)
Emma Ellie Lewis > - strasie ju od zimy pri pradstave, že by Martínkem prebehla - No to je dosť mrazivá predstava. :-)
Vy duchovia máte nejakú špeciálnu dušiu večeru alebo dušie cukroví? Napríklad nejaká zvláštna úprava, príprava a podobne? :-)
Martin Matýsek > Tak, jak je obecně známo, duchové moc nejedí. Jídlo náma tak nějak proběhne a tedy máme rádi hlavně vizuální vjemy. Již za dob Harryho Pottera bylo známo, že duchové mají rádi plesnivé a neobyčejně se hýbající potravu. Proto i my máme speciální úpravu cukroví. Plesnivé perníčky, červivé kokosky, případně hermelínové linecké je vyloženě top na talíři strašidel. Jsme vlastně vděční strávnící nesnědeného cukroví z loňských vánoc. Nebál bych se to přirovnat k duchu loňských vánoc :)
Emma Ellie Lewis > Hmm, to znie lahodne. :-) - radšej si upije s máslového ležáku aby zahnala tú predstavu
A čo také darčeky? Máš nejaké nakúpené? Alebo na nás len vybafneš spoza stromčeku?
Martin Matýsek > - zapisuje si bafnutí - To vlastně není úplně marný nápad. Ne samozřejmě nějaké dárky mám dohodnuté s Fleutýnkou. Ona má nejlepší přehled, kdo byl hodný, a postará se o doručení do správných rukou. Dávaní a dostávání dárků je hodně příjemná část Vánoc. Ale opět jsme u toho, že jsou všichni ve stresu z toho, komu co dát, a co když je váček s penězi poloprázdný až prázdný. Teď zase počítat, komu co dát. Jsem názoru, že dárek mám dávat tehdy, když chci já. Ne tehdy, kdy je to obecným zvykem :).
Emma Ellie Lewis > To je veľmi zaujímavá myšlienka. Takže ak to správne chápem, nie si veľmi veľký fanúšik Vianoc ani vianočných sviatkov? :-)
Martin Matýsek > Správně. Jak jsem již řekl, nemám rád Vánoce. Ony totiž velmi rychle ztrácejí to kouzlo těch svátků klidu a míru. Spíše jsou to svátky stresu a shonu. Nejen mezi mudly, ale vlastně i mezi kouzelníky. Vždyť se stačí zajít podívat na Příčnou ulici. Do některých obchodů by se nevešel ani těstovec. S tím je spojené zvyšování nervozity a to prostě my duchové nemáme rádi, no. Navíc já jsem duch teplomilný. Rád si lehnu na sluníčko a užívám si pohody. Zimu já prostě nerad celkově.
Emma Ellie Lewis > S týmto musím len súhlasiť. :-)
A máš nejaký vianočno nevianočný zvyk, ktorý robíš či by si rád ako duch robil cez toto obdobie? :-)
Martin Matýsek > Teď úplně nevím, jak je to myšleno. :) ...zkus to, prosím, rozvést. :)
Emma Ellie Lewis > - usmeje sa - Noo, v tomto vianočnom období či máš nejaký zvyk. :-) Može sa týkať Vianoc aj nemusí. :-)
Martin Matýsek > - zamyslí se - Asi ani nemám. Jak jsem říkal, zvykem mým je, snažit se to přežít... Aspoň bez psychické ujmy, když mé fyzičné je v Zakázaném lese. :-D Možná zvykem by mohlo být, že bych rád rozveselil co nejvíce přátel. Ať dárkem nebo svou přítomností, ale to se nedá lokalizovat jen do vánočních svátků. Takže nemám. :)
Emma Ellie Lewis > Páči sa mi ako tie Vianoce berieš. :-) 
Chcel by si niečo ešte povedať naším čitateľom? :-)
Martin Matýsek > Nenechte se strhnout obecnou náladou. Prožijte Vánoce v klidu a věnujte se tomu, co vás baví. Dělejte věci podle sebe, ne podle toho, že je to zvykem okolo.
Emma Ellie Lewis > Krásne povedané. :-) 
A ja ti ďakujem za rozhovor a za to že som mohla, aj spolu s čitateľmi nahliadnuť do tvojho dušieho života. :-)
A tu som ti niečo priniesla - podáva mu pekne zdobenú krabičku s plesnivými perníkmi ešte z minulých Vianoc - snáď ti to bude chutiť. :-)
Martin Matýsek > Skvělé. Koukám, jsi báječně připravená. Děkuji Ti... Určitě zaujmou čestné místo na stole. :)
Emma Ellie Lewis > Nooo, aby som bola úprimná tak tieto sa mi minulý rok akosi nepodarili a nejak sa na ne zabudlo. O:-) Som rada že našli využitie. :-D
Martin Matýsek > Nevím jak chuťově, vzhledově vypadají dobře. :)
Emma Ellie Lewis > To ma teší. :-) Prajem ti teda kľudné prežitie týchto bláznivých sviatkov, maj sa. :-) - dopisuje posledných pár viet do pergamenu
Martin Matýsek > Ty též...

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 8 + 7 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Napsal: Marguerita Laux Dne: 23.12.2018 ve 00:18

Duchové jsou opravdu gurmáni!:D Uvědomila jsem si, jak jsem ráda, že ve Zmijozelu nejíme, ani si nepřidáváme, jídlo si nenabízíme...

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz