Ashley Carson - Nebelvírský "Nováček roku Zima 2018"

Byla jednou z nejvíc bodujících studentů nebelvírské koleje, ač byla úplným nováčkem v minulém školním roce Zima 2018 v nebelvírské koleji. Také si za to odnesla ocenění Nováček roku. A o kom, že to vlastně mluvím? O nikom jiném, než o naší mladé a pilné lvici Ashley Carson, která byla tak moc hodná a souhlasila, že s ní mohu udělat rozhovor. Zaměřila jsem se na její úspěchy zde na hradě.

Misaka Rainbow: Ahoj Ashley :) Můžeme začít?

Ashley Carson: Ahoj Mis. Jasně.

Misaka Rainbow: První otázka: Jaké byly tvoje první kroky na této škole? Přála sis být v Nebelvíru, nebo v úplně jiné koleji?

Ashley Carson:
Mé první kroky na Hogu byly spíše  rozpačité. Všechno jsem sledovala, nezapojovala jsem se takřka do ničeho. Výjimkou byly soutěže. Když už jsem uvažovala o koleji, viděla jsem se jinde než v Nebelvíru.

Misaka Rainbow: Na nováčka jsi měla docela dost předmětů a bodů. Jak jsi to zvládala?


Ashley Carson: Pro mě bylo šest předmětů tak akorát. I když je pravdou, že jsem nevolila zrovna ty nejsnadnější. Měla jsem kvůli tomu dobrou motivaci. Šlo o předměty, díky nimž jsem si mohla třídit vlastní myšlenky a pocity. Nejvíce mi pomohlo, že jsem to nenechávala na termínovou neděli.

Misaka Rainbow: Na kolejním večírku jsi byla několikrát oceněná. Pamatuješ si za co všechno a co pro tebe bylo největším překvapením?

Ashley Carson: - zčervená - Ano, pamatuju. Především jsem nečekala takovou chválu. To pro mne bylo největším oceněním. Tolik milých slov...

Misaka Rainbow: A můžeš našim čtenářům říct, za co všechno jsi byla oceněna? Pokud si vzpomeneš.

Ashley Carson:
Získala jsem ocenění na základě bodového umístění a stala jsem se Nováčkem roku.

Misaka Rainbow: Co bylo tvým hnacím motorem pro sběr bodů pro kolej?

Ashley Carson:
Tak v první řadě to byl způsob, jak pomoci koleji. Zejména v začátcích sehrála roli i soutěživost. Později jsem cítila, že moje motivace pro sběr bodů ochabuje.

Misaka Rainbow: Ochabuje? Jak se to stalo?

Ashley Carson:
Opomenu-li boj o školní pohár, tak jsem se moc těšila na soupeření mezi spolužáky z ročníku. V polovině roku se aktivita lidí z prváku snížila. Zamrzelo mě to a moje motivace klesla.

Misaka Rainbow: Ale i přesto jsi dokázala nasbírat úžasné množství bodů a stát se nejvíce bodujícím nováčkem z Nebelvíru. Jak to vidíš teď s učivem, když jsi postoupila do druhého ročníku? Máš stejný zápal, nebo se něco změnilo?

 
Ashley Carson: S učivem jsem na tom stejně. Mám opět šest předmětů. - směje se - Další bodíky chci sbírat prostřednictvím soutěží. Přesto mám dojem, že se něco pozměnilo. Už se cítím v koleji daleko lépe a více doma, takže jsem spíše začala hledat způsoby, jak být pro kolej oporou nejen ve sběru bodů.

Misaka Rainbow: Poslední otázka: Chceš něco vzkázat našim lvíčkům? Předat jim nějaké poselství?

Ashley Carson:
Nejspíše to, že jsem ráda za přijetí, kterého se mi v koleji dostalo. Moc si toho vážím. Myslím si, že Nebelvír tvoří v první řadě jeho členové. Rozvoj vztahů a přátelské atmosféry, které zpříjemňují kolejní život. Přála bych si, aby se na to nikdy nezapomnělo.


Ashley moc děkuji za rozhovor a ráda bych vzkázala čtenářům, že ač jste jen prváci, tak i jako prvák to můžete dotáhnout daleko. Stačí se snažit a jednat fér. Vytyčte si body a těch se držte, či jen dělejte naplno to, co vás baví. Ať je to famfrpál či učení.

Ashley přeji další úspěchy jak v kouzelnickém světě, tak i v tom mudlovském. A ať je pořád tak pilná, usměvavá a společenská.

Misaka Rainbow


 

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 4 + 3 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz