Lena Londson: Postrach Bradavic

Epizoda 1. - Nová šance

30. srpna 2019

Slečna Londson vejde do úhledné kanceláře a na stůl s kancelářskými potřebami položí prázdnou krabici. Se smutným výrazem na tváři začne skládat věci z kanceláře do krabice. Nejprve do ní položí starší knížky a diáře. Až naskládala tvrdší předměty do krabice, vzala stojánek s propiskami a různými zvýrazňovači a odložila ho na knihy. Poté, co byla kancelář vyklizena, vzala Lena krabici a zamířila k východu z mohutné budovy. Mezi tím se loučila s ostatními kolegy. Zastavila se pouze až u recepce. 
„Ták a už to máš spočítaný. Jak dlouho jsi tady vlastně byla? Dva nebo tři roky?” zeptala se posměvačně starší recepční. 
Lena se nedala a ihned jí odvětila: „To víš, každý by skončil s prací, kdyby mu nabídli pozici na Ministerstvu kouzel. A ano, máš pravdu, dva roky. No nic, já mizím! Užij si to tady!” 
Než stihla recepční něco říct, Lena už byla dávno pryč.

O pár hodin později...

Když Lena dorazila do malého bytečku, konečně odložila těžkou krabici. Poté, co si pověsila kabát na věšák, vzala krabičku s granulemi  a její obsah nasypala do misky. 
„Figó, Misssy, máte tu oběd!” zavolala Lena na své dva chlupaté kamarády. Ti rychle přiběhli do cíle a po chvíli v misce nic nezbylo. Mezitím si Lena vzpomněla na její rituál. Z kapsy si vytáhla pokrčenou vizitku a přišpendlila si ji nástěnku vedle dalších sedmi vizitek. Na nástěnce byl nadpis: „Všechny moje práce”.

Pozdě v noci...

Někdo zabouchal na dveře. Tenhle rámus probudil Lenu, ale ta se z postele nehnula ani na krok. V hlavě se jí honily různé myšlenky jako například, co když je za jejími dveřmi nějaký vrah nebo snad Mozkomor. Radši zůstala v posteli a pořádně se přikryla peřinou od hlavy po paty.

31. srpna 2019

„*PÍP* *PÍP*,” zvoní budík. Lena se probudí ze spánku a začne nadávat budíku.
„Dnes ne, dnes je sobota. Den volna, proč mě budíš?” 
Jelikož si budík očarovala kouzlem, tak jí odpověděl: „To víš, zapomněla jsi mě vypnout!” 
Bohužel Lena už je vzhůru a zaspat se jí nedaří. Lena se vydala směrem k malé kuchyňce. Cestou si všimla dopisu ležícího na podlaze. Byl to ten rámus v noci? Lena ho zvedla a jako první si všimla razítka se znakem Školy čar a kouzel v Bradavicích. Napjatě ho otevřela a důkladně si přečetla jeho obsah. Najednou se ji na tváři objevil úsměv. Lena se rozběhla za kočičkou Missy a šťastně ji začala vyprávět: 
„Missy, budeme se stěhovat! Ani nevíš, jaké mám štěstí. Včera jsem skončila s prací a dnes už mám další nabídku. Vsadím se, že neuhádneš kde. Missy, budu pracovat ve Škole čar a kouzel v Bradavicích. Chápeš? To je pro nás nová šance! Jde se balit!” 
Lena se rozběhla ke kufrům a začala balit...

POKRAČOVÁNÍ PŘÍŠTĚ

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 6 + 4 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz