U Elatů v kuchyni I.

Nečekejte nic složitého a drahého. Hluchec se dá označit za jídlo chudých. Má babička jej pekla pravidelně, a přesto jsme se ho nikdy nepřejedli. I když... mudla z něho nadšený není, ale protože jej peču jen dvakrát do roka, nemá k tomu žádné větší připomínky. A tak se při prodělávání těsta zase na chvilku vracím do dětství a plní mě radost, že s pomocí babičky dokážu upéct své první jídlo v troubě.

Ale dost bylo sentimentálních řečí. Jdeme na to.
Zde už jsou suroviny na přípravu Hluchce:

 

Co se týká množství, v naší rodině se vždy zadělávalo takzvaně "od oka". Ale základní poměr by měl být tento:
370 ml mléka
350 g polohrubé mouky + lžíce na kvásek
2-3 středně velké syrové brambory (záleží na tom, jak moc bramborovou chuť chcete mít)
1 vejce
droždí (přibližně 20 g)
sůl, pepř, majoránka, česnek

A jak vidíte, tak na mé lince se nachází i slanina – to je prosím pěkně ústupek mému mudlovi, který základní Hluchec nemá rád, a tak mu do něj vždy osmahnu slaninu, aby to pro něj mělo výraznější chuť.

Teď záleží na tom, zda budete dělat se sušeným droždím, anebo využijete čerstvé. Já vám popíšu postup s čerstvým, hlavně také proto, že se sušeným jsem tento recept nikdy nezkoušela (byť na droždí v prášku jinak nedám dopustit).

Nejprve si z poloviny mléka, lžíce mouky, lžičky cukru, půl lžičky soli a droždí necháme vzejít kvásek. Mléko by mělo být vlažné, maximální teplota taková, abyste do něj dokázali vložit prst a nepálil vás.

Mezitím, co se nám dělá kvásek, vezmeme si do ruky škrabku, oškrabeme brambory a následně je na hrubém struhadle nastrouháme. Kdo má robotího pomocníka, nechť ho vyndá. Ostatní prosím dávejte pozor, abyste si nestrouhli i kousek prstu.

Kvásek máme hotový, brambory připravené, takže se vrhneme na prodělání všech surovin.

 

Do mísy k bramborám přidáme mouku, pořádně osolíme, opepříme a dáme dostatek majoránky. Zde záleží hlavně na vaší chuti. Já na toto množství dávám dvě až tři polévkové lžíce a i tak je to někdy málo. Následně přidáme prolisovaný česnek (opět množství dle chuti), vlijeme kvásek se zbytkem mléka, přidáme jedno vejce a vše promícháme. Nelekněte se, že máte těsto polotekuté. Tak je to správně.

Připravíme si pekáč, který vymažeme olejem a vysypeme buď moukou, nebo strouhankou. Osobně mi chutná víc varianta se strouhankou, ale doma došla a zapomněla jsem si ji pořídit.

Kdo má chuť přidat si do Hluchce slaninu, teď je ta správná doba. Osmahnuté kousky dáme na dno a na to opatrně nalijeme směs.

  

Tu poté přikryjeme ručníkem a necháme kynout. Doba kynutí je tak 45 až 60 minut, takže si zatím v klidu stihnete poklidit kuchyň a ještě si dát kávu nebo čaj a přečíst si pár stránek knihy.

Těsně před koncem kynutí zapneme troubu na 190 stupňů. Jakmile je trouba připravena, šoupneme pekáč dovnitř a už jen čekáme na upečení. Tady pozor, každá trouba je jiná, tak si to raději hlídejte. Já osobně peču přibližně tři čtvrtě hodiny a ke konci si hlídám, zda je hotovo podle špejlového testu.

A zde je už hotový Hluchec. Můžete si říkat, že to nevypadá nijak extra. A budete mít pravdu. Holt s tou strouhankou je to lepší a po překlopení zůstává nádherná krusta, kterou mouka prostě nezvládne. Ale ta chuť! Nejlepší je, když lehce vystydne. Jíst ho můžete samotný nebo ho přikusovat k polévce. A jestli vám vydrží do dalšího dne, máte i dobrou svačinu.

Přeji všem dobrou chuť a na shledanou u dalšího receptu.

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 1 + 4 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz