Podzimní melancholie, nebo úsměv na tváři?

Za okny se nám svižně ze dne na den změnila atmosféra z veselého bujarého léta na podzimní melancholii. My, kouzelníci, můžeme na vlastní oči spatřit, jak příroda vybarvuje lísteček po lístečku na každém stromě a vítr jej bez milosti shazuje na studenou zem. Rtuť teploměru začíná mít strach z výšek, útok zimy na naše nebohé krky je na denním pořádku, na okna bubnuje déšť čím dál pravidelněji a slunce se tajuplně ukazuje každým dnem méně a méně. 

Ach ano… rýmička merlinžel hrozí svou nadvládou.Nejen ale že vše končí, ulehá do spánku. Něco nám i začíná! I přesto, že podzim nenabízí zrovna výhodné podmínky pro večerní posezení a sportovní aktivity, stále je považován za jedno z nejoblíbenějších ročních období (a to mezi všemi rozumnými bytostmi). Dlabání halloweenských dýní, oslavy rovnodennosti... a samozřejmě nesmíme zapomenout na nové podzimní a zimní kolekce u madam Malkinové.

A i ona příroda ulehající ke spánku nabízí důvod k procházce šustícími listy. Kdy jindy si můžeme utrhnout červené jablko přímo ze stromu? Kdy jindy pozvedneme k ústům kouřící šálek lahodného čaje a užíváme si pohled na obří dozrávající dýně? Kdy jindy můžeme pouštět papírové testrály a sledovat lampionové průvody?

Tak jak my, i stromy mění svůj tříměsíční hábit. Na jaře se strom radostí zazelená, v létě se nám naskýtá pohled na něžné růžové květy a na podzim září tak pestrými barvami, že svádí malíře zachycovat onu nevyzpytatelnost každého dne. Vidíme sice konec tohoto vegetačního období, ale se vší parádou! Troufám si říci, že podzim vybízí ostatní k obdivu k přírodě, nachytá na švestkách i toho největšího pesimistu, jak okukuje rozmanitost barev, dokáže spojit magii v nás s magií ve vzduchu.

A tak spousta kouzelníků má tedy místo podzimní melancholie spíše úsměv na tváři.

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 1 + 4 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Nice

Napsal: Martin Matýsek Dne: 27.10.2019 ve 22:22

Opravdu pěkné. Text i obrázek :)

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz