(Ne)věci z kumbálu 2

Úklid stále nekončí! Za dlouhá léta se v kumbálu nahromadilo spoustu drobností. Jednoho rána na mě vypadla malá podlouhlá škatule, která ukrývala další podivný předmět. Než se dostaneme k další záhadě, pojďme se podívat, k čemu a jak se vlastně užívá (ne)věc z předchozího čísla.

Zkoumej, ale nesahat!

Kouzelnický svět odjakživa zkoumá svět mudlovský. Proto vzniklo i oddělení pro výzkum běžných pozemských zvířat neboli těch, která jsou mudlům známá. I když sem tam objeví lidé nový druh, který unikne ochranným krycím kouzlům, a situace se musí nějakým způsobem šikovně vyřešit, zpočátku tomu bylo naopak. Kouzelníci přicházeli se sesbíranými zmenšeninami zvířat, které převáželi z velmi dlouhých dálek právě do výzkumného centra. Aby se zvířátkům nic nestalo a zacházelo se s nimi co nejopatrněji, bez doteku s kůží, byly odborníky vyrobeny právě speciální, vypolstrované, dezinfikovatelné i recyklovatelné kleště na zmenšeniny zvířat pro přesun z převozových dóziček do volného prostoru a nazpátek.

Zvířeti se tak zajistil co největší komfort v cestování a zároveň jej lze bez větších obtíží přepravovat letaxem. Odpadá tak nutnost pořizování velkých nepohodlných beden nebo speciálních vlakových vagónů, jak to většinou řeší právě mudlové. Po proměně do původní velikosti má tvor velkou žízeň. Když upozorňuji na množství vody, představte si, že pak na posezení vypije množství zhruba středního plaveckého bazénu. Pokud tento předmět najdete doma, prosím nezkoušejte se zmenšovacím kouzlem experimentovat ve směru k živému tvorovi. Z nedostatku přísunu vody byste ho mohli ohrozit na životě.

Na fotografii vidíte exempláře slona a nosorožce. Nejvíce se tyto kleštičky osvědčily v manipulaci s dinosaury přivezenými ze skoku v čase, žel není pořízena žádná (mně dostupná) fotodokumentace.

Na obrázku jsou: Přenosové kleštičky

Je pravda, že během několika rušných let výprav se několik těchto vylepšených nástrojů ztratilo. Mudlové, již je našli, je s velkým nadšením používají jako kolíčky na nos v lékařských zařízeních, kde zkoumají astma, kapacitu plic a onemocnění dýchacích cest člověka. Ale VY KOUZELNÍCI už víte, na co nalezená (ne)věc opravdu je!

P.S.: Trochu mě mrzí, že jste se neodvážili napsat své tipy. Opravdu se nebojte, i když se netrefíte přesným názvem, můžete se k podstatě věci přiblížit či jméno předmětu dokonce kouzelnou náhodou uhodnout?!

Předmět druhý – ještě tajemnější

Podlouhlý bílý předmět je vyroben z velmi zvláštního, až na dotek sametového materiálu. Má na sobě několik vroubků a aplikovanou vlnku. Opět přijímám tipy, co by předmět mohl být a na co se používá, a to zde pod článkem v komentářích.

Použití bílé (ne)věci z kumbálu vám bude odhaleno zase v následujícím čísle.

Jsem zvědavá, co vypátráte,

Una V.F.

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 9 + 4 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


:)

Napsal: Marina Liquett Charrette Dne: 27.10.2019 ve 19:10

Podle mě je to teda bílý zvýrazňovač pro ultrašprty!

Typ

Napsal: Newi a škrkny Dne: 26.10.2019 ve 19:20

To je Určitě fOrma na nanÚky! -ŠkrkNy Vidím v tom prostorné pouzdro na hůlku či dvě. Ona vlnka je pouze dekorativní prvek. - Newi

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz