Hůlka Leny Londson

Jako skoro každý kouzelník, tak i Lena Londson vlastní hůlku. Hůlka provází kouzelníka jeho celým životem, a proto by se o ni měl starat a pečovat o ni. Ovšem nebyla by to Lena Londson, kdyby si hůlku nepřelomila. Určitě si řeknete, jak je to možné? Jednoduchá odpověď. Dělala opět něco, co by dělat neměla. Každá hůlka je unikátní, tudíž byl problém sehnat stejnou hůlku. Z čeho se její hůlka skládá, to si rázem povíme.

Začal bych tím nejzákladnějším, tedy z jakého dřeva je vytvořena. Většina hůlek je z jehličnatých stromů, ale Lenina hůlka je ze stromu listnatého. Můžete hádat, z jakého dřeva vznikla. Asi to neuhádnete, tak tedy vám to povím. Vznikla z jabloně. Netypické, že?
Vlastníci hůlek z jabloně jsou předurčeni k šťastnému a dlouhému životu. Začínám si tak říkat, jestli někde nevznikla škrkna. Štěstí, to Leně zrovna chybí jako sůl. A dlouhý život? Možná tak pro někoho jiného, ale pro Lenu určitě ne. S jejími trampotami pochybuji, že by měla dlouhou životnost. Může se jí stát cokoliv, třeba ji zašlápne troll.
A abych ještě nezapomněl, tak si Lena moc černé magie nevyzkouší, neboť hůlky z jabloně jsou pro černou magii nevhodné. Spíše má vlastník hůlky z jabloně předpoklad k tomu, aby uměl mluvit s magickými tvory plynule jejich jazykem. Co byste raději brali? Černou magii, nebo magický jazyk zvířat?

Abychom nezůstali jenom u dřeva, tak se posuneme k jádru. Teď se dostaneme k tomu, proč Lena nemá tolik štěstí a je pořád v nějakém průšvihu. Jádro hůlky tvoří smůla! To je takové to cosi, co vám vyteče ze stromu. (Nejsem přece Hogopedie, abych věděl vše. Vy určitě nebudete líní a zeptáte se v kolejce.)
To je nejspíše ten důvod, proč se jí smůla lepí na paty. Většinou bývají jádra z něčeho pevného, ale tady se jedná o „tekutou“ věc. Jak je to vůbec možné? Asi se budu muset Leny zeptat...

Tak, to už máme základ a už se můžu pustit do popisu toho, jak hůlka vypadá.
Její délka je 18 palců. Pro ty, kteří jsou neznalí, tak jsem byl ochoten vyhledat, kolik to je centimetrů. 1 palec = 2, 54 cm.
No a abych nezapomněl na její ohebnost, tak to rovnou prozradím. Hůlka je pružná jak pružina (to je přirovnání, co?). Opět se určitě podivíte, jak se jí mohla hůlka zlomit, když je tak ohebná. Zeptejte se jí sami. Ona vám to ráda poví.

Ještě jednu takovou zajímavost přidám. Představte si, že hůlka z jabloně a smůly voní! Je úplně primitivní, po čem voní. No přece po jablkách!

A jakou hůlku máte vy? Jen se pochlubte.

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 6 + 4 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz