Říjen 2018

Deku na to!

Vážení čtenáři časopisu Lví tlapou,
září se pomalu ale jistě překulilo, a my vás vítáme u říjnového vydání našeho kolejního časopisu. 

Říjen, nebo - chcete-li - měsíc nemocí. Zná to jistě každý z nás. Dostáváme se do fáze podzimu, kdy polovina lidí marodí a druhá polovina by snad radši marodila, než aby se musela potýkat s nekonečnými stohy pergamenů a tucty zlámaných brků. Jediné, co v neděli večer toužíte udělat, je zabalení do měkké deky usednout do vlněného ušáku ke krbu s oblíbenou knížkou v ruce a číst si, zatímco je všude kolem cítit skořice, dýně a horká čokoláda. 

Říjen je však kromě měsíce nemocí a vyčerpání taky měsícem důležitých výročí - a těch je v "osmičkovém" roce, jak někteří tak rádi zdůrazňují, hned několik. I na ty v říjnovém čísle Tlapky samozřejmě zbylo místo a troufám si říct, že jejich kouzelnické pojetí vás možná překvapí.

V neposlední řadě na vás na stránkách Tlapy čeká i ta pravá podzimní atmosféra, a to v podobě oblíbeného Halloweenu, barevné podzimní přírody i lehké povídky. 

Pořádně měkkoučké chlupaté ponožky a inspirativní čtení vám přeje,
vaše šéftlapka Mari

Magická říjnová výročí

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 92
Autor: Nebelbrach Mechacha
Nastal říjen. Na konci minulého měsíce, 28. září, si mudlové pod názvem Den české státnosti připomenuli výročí zavraždění svatého Václava. Nyní se chystají na 28. říjen, tedy oslavu stého výročí založení samostatného československého státu. Na co budou vzpomínat kouzelníci?

I kouzelníci bojují s časem

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 111
Autor: Angie Claire Silvery
Kdo by neznal mudly a jejich neustálý boj s časem. I přes všechny jejich nejnovější výdobytky moderních technologií však ve většině případů prohrávají. A jak to mají vlastně kouzelníci? Vítězí nad časem či padají hned v první linii? Mají času nedostatek nebo naopak neví, co s ním? Čtěte dál a dozvíte se více!

Kouzelníci v pozadí vzniku ČSR

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 88
Autor: Adrian Collet
Ano. Nadpis jste přečetli opravdu správně. Kouzelníci se sice od
17. století oficiálně do mudlovských záležitostí nezapojovali, ale stojí v pozadí mnoha důležitých událostí po celém světě. Jinak tomu není ani u vzniku Československa! Byl snad samotný "tatíček Masaryk" kouzelníkem? Někdo z jeho blízkého okolí? Nebo za vznikem ČSR snad stojí výhradně kouzelníci?! To vše a ještě mnohem víc se dozvíte v této rekonstrukci vzniku první republiky!

Několik rad nejen pro nováčky

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 122
Autor: Trixie Deliah Sinclair

Ač je už školní rok v plném proudu, rozhodla jsem se sepsat nějaké tipy pro naše nejmenší prváčky (ale i pro starší studenty, neboť opakování je matka moudrosti, že?)


Poviedka o Arthurovi

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 97
Autor: Emma Ellie Lewis
Arthur je maličké mačiatko, ktoré sa počas búrky stratí.
Nájde však cestu do dediny, kde stretne tlupu kocúrov a ktorý ho zavedú na zlé chodníčky.
V tom sa však v jeho živote objaví Niki a zachráni ho.

Interview s nováčky

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 124
Autor: Misaka Rainbow
Jak se hrad líbí nově zařazeným studentům? Nenudí se nám tady? Jsou spokojeni s rozhodnutím Moudrého klobouku? To a mnohem více se dozvíte v tomto rozhovoru.

Jak se na hradě připravujeme na Halloween

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 107
Autor: Calla Torová
Chtěli byste inspiraci na Halloween? Tak se na ni pojďte podívat. Vydala jsem se napříč hradem, abych vám ulehčila tuto problematiku.

Změny podzimní přírody.

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 100
Autor: Malteen Shawwell
O tom, že rozhlédnout se dá i trochu jinak. Hlavně v podzimním říjnu.

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz