Vánoční speciál 2019

Vážení a milí čtenáři Lví tlapou,
vítáme vás u letošního Vánočního speciálu. Ačkoliv se za okny vločky zdaleka neprohánějí a ke sváteční pohodě má všudypřítomný neklid a shon daleko, je nejvyšší čas hodit starosti za hlavu a zachumlat se do teplé a měkkoučké deky, usednout ke krbu a nechat se ke spánku ukolébat vánočními koledami, které na chodbách prozpěvují skřítci. A nesmíme zapomenout ani na horkou čokoládu, pro odvážnější svařák. Protože jinak by to nebyly ty pravé Vánoce.

Tento Vánoční speciál je věnován kouzelným hůlkám se zvláštními schopnostmi, které se nejvíce projeví právě v čase adventním. Najdeme mezi nimi hůlku dědečka Mrazíčka, hůlku, jež parádně vyzdobí dům, i hůlku takovou, se kterou se vám (opožděné) cukroví bude péct jedna radost.

Veselé Vánoce a šťastný nový rok vám přeje
vaše šéftlapka Mari & redakce Lví tlapou

Už jsou tu zas po roce, zaláskované Vánoce

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 33
Autor: Misaka Rainbow
Jakou hůlku asi používá patron všech zamilovaných Amorek? Co s ní dokáže vyčarovat? Jak je se svou hůlkou spokojen? Odpovědi na tyto i jiné otázky zjistíte v tomto článku!

Mrazíkova hůlka Mrazilka

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 30
Autor: Christina Elizabeth Stark
Také milujete sledování vánočních pohádek během Vánoc? A víte, že jsou v našich milovaných pohádkách i kouzelnické předměty? Co když má náš svět jednoduše drobnosti schované v pohádkách? Pojďme se tedy na jeden takový mrazivý předmět podívat blíže!

Rodinné dědictví aneb jak jsem k hůlce přišla

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 31
Autor: Barbara Turner
Zrada v rodině. Vánoční hůlka ztracena? Kdo bude letos zdobit dům?

Zvláštní dárek

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 24
Autor: Melisa Pestrá
Už asi víte, že každá kouzelná hůlka pochází ze dřeva určitého stromu. Plus k ní je přidaná ještě i nějaká ta přísada, jádro. Asi ale ještě nevíte, co dokáže taková hůlka vyrobená ze dřeva borovice lesní. Zvlášť když je její přísadou tesák Všudylezky. Zajímá Vás to? No tak potom hurá do čtení!

Vánoční modřínová hůlka

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 31
Autor: Nebelbrach Mechacha
Hůlky z modřínového dřeva patří k nejžádanějším. Pokud výrobce jako jádro použije proužek hedvábí, vznikne hůlka vánoční.

U Elatů v kuchyni IV. - Jak na cukroví

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 34
Autor: Eillen McFir Elat
K adventu neodmyslitelně patří pečení vánočního cukroví. Správná čarodějka si v kuchyni dokáže poradit sama. Ale když má tu možnost, proč by si nezlehčila práci a nevyužila prostředků, které se jí nabízejí? A těmi jsou speciální vánoční hůlky!

Hůlka Leny Londson

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 32
Autor: Connor Ian McBrownnies
Jakou hůlku asi tak mohla mít hrdinka napínavé série Lena Londson? To se dozvíte právě zde!

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz