Leden 2020

Famfrpálu zdar!

"Vyhráli jsme, vyhráli!" znělo euforicky kolejní místností ještě dobrou chvíli poté, co se nebelvírskému kvidyčovému týmu podařilo opět uloupit famfrpálový pohár. I naprostému laikovi je jistě jasné, co takové vítězství napříč kolejemi znamená. No přece velký večírek, litry máslového ležáku a nekonečné hromady řízků, to dá rozum!

Abychom se však - zásluhou aktivních kolejních sportovců - jen necpali řízky, rozhodli jsme se věnovat famfrpálu celé jedno číslo. Dozvíte se, jak probíhaly lednové tréninkové zápasy, a pokud jste blázen do statistiky, tak ani vaše mysl neodejde s prázdnou. Kromě toho navíc zazáří i ty pravé hvězdy - některé hráče, od nováčků až po ostřílené matadory, vám totiž představíme v krátkých rozhovorech. A aby toho nebylo málo, své si k tomu řeknou i nezapomenutelné škrkny. 

Zdar a sílu Nebelvíru,
vaše šéftlapka Mari

Nebelvír před zápasem aneb zase pozdě!

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 42
Autor: Connor Ian McBrownnies
Jak to vypadá v Nebelvíru před zápasem? Jde vše jak po másle, či se najdou problémy?

ŠkéRkničky a KvIdyČ

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 34
Autor: Newika Shelley Lovecraft
Někde jsme se dočetly, že je tohle číslo věnováno famfrpálu. Zkoumaly jsme, co o něm napísat – je to sport starší než my, a tak si na něj nemůžeme asi až tak vyskakovat. Kdo si ale vyskakovat může je prehistorický redaktor Nebík; po jeho vzoru tedy toužíme sdělit světu toto: KVIDYČ RÚLZ!

Famfrpálové začátky našich úžasných prváků.

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 35
Autor: Barbara Turner
Pět otravných otázek na naše nováčky v famfrpálovém světě. Kdo tajně doufá, že si všichni zlomí nohu? Kdo rád utíká po schodech a kdo zapomíná na trénink?

Kolejní zápas: Sněhuláci × Andělíčci

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 28
Autor: Esmeralda Milagrosa
První kolejní zápas, jak dopadl? Kdo kde nastoupil?

Nebelvírský famfrpál v průběhu věků

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 34
Autor: Nebelbrach Mechacha
Psal se školní rok Zima 2014 a na příznivce kvidyče čekaly zásadní změny. Zavedl se nový systém hry (který používáme dodnes). Jak si od té doby vede Nebelvír? Pohleďme na několik statistik.

Po osmi letech Zlatonka v Nebelvíru

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 28
Autor: Calla Torová
Jak již víme, Nebelvír vyhrál famfrpálový pohár Zima 2020. Na co se jim podařilo nalákat Zlatonku po takové době? A jak dlouho se zdrží?

Famfrpál pod pokličkou

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 30
Autor: Melisa Pestrá
Současné složení nášeho famrpálového týmu je asi většině z nás jasné. A kdyby se na něj někdo ptal, dokázali bychom mu odpovědět. Kolik z nás má ale představu o tom, jak to s famfrpem v Nebelvíru bylo dříve? Jací hráči se v něm prostřídali? Kolik lidí z naší koleje se famfrpálu věnovalo? Či z kolika z nich jsou teď profesionálové? Zajímá-li Vás, co jsem objevila, pusťte se rychle do čtení.

Kolejní zápas: Tři králové × Tři mušketýři

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 30
Autor: Esmeralda Milagrosa
Druhý kolejní zápas, kdo změnil post a kdo zůstal, kde byl? Vyhrál stejný tým jako minule?

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz