Březen 2020

Vážení a milí čtenáří Lví tlapou,
vítám vás u (pro Nebelvír) netradičně zeleného vydání našeho kolejního časopisu.

Jak určitě sami dobře víte, březen je měsícem zelené barvy. Nejen, že se s příchodem jara začíná zelenat všechno kolem, ale svůj svátek taky nedávno oslavil jeden z nejznámějších kouzelníků minulosti, svatý Patrik. Jeho osoba je v dnešní době známá nejen v rodném Irsku, řada lidí slaví jeho svátek i v tuzemsku. 

Rozhodli jsme se proto s redaktory zaměřit na některé aspekty svátku svatého Patrika. Můžete se tak spolu s námi zamyslet nad důležitostí zelených příšer minulosti i dneška a dozvíte se dokonce, kdo se to po hradě každý rok promenáduje v zelených oblečcích a vydává se za leprikóny. Nebude chybět slavnostní snídaně a naše červená madam kolejní se podělí o to, jak slaví tento veskrze zelený svátek ona. A jeden z členů redakce dokonce nahlédl pod roušku tajemství života sv. Patrika, které se rozhodl vám poodhalit. 

Přeji vám všem jen to nejlepší.
Vzhůru na výlet do Irska,
vaše šéftlapka Mari

ŠkrKny a PatRYk

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 10
Autor: Newika Shelley Lovecraft
Svátek svatého Patrika – svátek plný čtyřlístků, duhy, hrnců se zlatem a… škrken. No myslíte si, že u nás na hradě máme pravé leprikóny? Kdepak, v těch rozkošných oblečcích pobíháme po hradě rok co rok my. Jak vypadají škrkní oslavy tohoto svátku?

Užitečnost zelených příšer

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 15
Autor: Nebelbrach Mechacha
Zelenou příšeru znají snad všichni dříve narození mudlové. Pokud ne úplně všichni, tak alespoň většina z nich, na tom trvám. Obvykle si ji spojují s bobry, což jsou vodní hlodavci, kteří žijí v Severní Americe, Evropě a Asii. Což pro tento článek není vůbec důležité.

U Elatů v kuchyni VI.: Jak se snídá na Patrika?

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 44
Autor: Eillen McFir Elat
Svátek svatého Patrika je událost, na kterou se těší snad každý. Na to, abyste si oslavy užili, potřebujete pořádné množství energie. A kde jinde ji načerpat, než při poctivé snídani!

Den se sv. Patrikem

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 13
Autor: Connor Ian McBrownnies
Koupil jsem si letenky, sbalil batoh a letěl do Irska za sv. Patrikem. Jak to dopadlo?

Oslavy svatého Patrika u McFirů

Počet komentářů: 0 Počet přečtení: 10
Autor: Eillen McFir Elat
Každý si ze své rodiny přinášíme do budoucího života zvyky, kterých se prostě odmítáme vzdát. Některé jsou pro cizí lidi zvláštní, jiné jsou zase kouzelné a vyčarují vám úsměv na tváři. A já doufám, že jeden takový vykouzlí úsměv na tváři i vám.

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz