Vánoční modřínová hůlka

Zpěvačka Celestýna Warbecková je asi nejznámější – protože jedinou známou – slavnou osobností, která je majitelkou modřínové hůlky. Již to svědčí o její vzácnosti – hůlky, nikoli zpěvačky. Celestýnina hůlka má však jako jádro pero z fénixe, což ji činí přece jen poněkud všednější. Jde totiž o častou součástku. Sváteční a kouzelná, prostě vánoční, hůlka vznikne pouze tehdy, pokud použijeme kousek hedvábí.

Takové jádro nemůžeme považovat za zcela výjimečné, jelikož je živočišného původu, což je běžné, přesto však má svou osobitost. Jde o sliny larvy bource morušového. Jak kouzelníci, tak mudlové rádi chodí jimi uslintaní – vytvářejí si z nich velmi kvalitní oděvy, které v zimě hřejí a v létě chladí. Ano, pochopili jste, bourec morušový je fantastické zvíře. Mudlům to však neříkejte, až s nimi budete mluvit. Abyste vysvětlili, jak hedvábí zachází s teplotou, odvolejte se raději na fyziku.

Jádro ze slin mocného motýla dokáže dát hůlce ohromnou sílu. To platí i pro její dřevo, které je velmi pevné a odolné. Téměř nepruží, a ruku provádějící kouzlo tudíž nesvede ze správné dráhy. Proto se hůlky z něj nedělají příliš dlouhé, aby se nezlomily. (Vánoční měří jen 8".) Přetéká odvahou (obzvlášť je vhodné pro nebelvírské, mezi něž patří i Celestýna), se svým kouzelníkem si vytváří pevný vztah. Není ovšem zcela snadné hůlku z něj ovládat; sama to však o sobě ví, a vybírá si proto talentované čaroděje. Když se s nimi spojí, vzniká mocný pár, který je schopen vykouzlit netušené.

Vánoční modřínová hůlka má svá omezení. Nikdy ji sice není možné zničit, jako u všech vánočních hůlek se však její moc projevuje naplno pouze během adventu a přímo o Vánocích, kdy vrcholí. Kouzlit s ní lze i během roku, nečekejte však kouzlozázraky. Ve své plné síle vyčaruje jen věci, které souvisí s modrou barvou, nicméně i takové, o nichž se teoretikové magie domnívají, že spadají mezi pět hlavních výjimek z Gampova zákona elementárního přeměňování. Dokáže například proměnit baňku v kapra na modro.

Modrá je barva nekonečna, klidu a míru. A samozřejmě nebe, z něhož přišel Ježíšek. Přináší důvěru, věrnost, umírněnost. Modřínová hůlka s jádrem z hedvábí vykouzlí nad vánočním stromkem modrou oblohu, která to všechno vnese do duší přítomných.

Přejme si proto, aby bylo dost modřínového dřeva a hedvábí, tolik, aby si jednu hůlku mohla pořídit každá rodina. Vždyť během roku se sice všechno mezi námi může různě pomotat a zamotat, ale o Vánocích bychom to zase měli rozmotat a prožít spolu šťastné chvíle.

Komentáře

Jméno
Nadpis
Text
Kolik je 8 + 7 (slovem)?
Akce

Přehled komentářů


Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz