svetylka
svetylka
svetylka
svetylka
svetylka
svetylka
svetylka

Vánoční speciál 2020

Vážení a milí čtenáři Lví tlapou, 
račte pěkně dál. Vítám vás u našeho vánočního čísla. Pokud zatím nejste naladěni na atmosféru Vánoc, doporučujeme vám naladit se třeba tady!

Vánoce, ač nám to tak často nemusí připadat, mají být svátky radosti, pokoje a odpočinku. Ať už své vánoční svátky trávíte jakkoliv, jistě i i vy máte s přáteli či rodinou nějakou tradici, která v tomto kouzelném čase nikdy nesmí chybět. Pro mě jsou takovou vánoční tradicí - kromě dlouhých rodinných setkání - mudlovské pohyblivé obrázky, mezi nimi třeba tento či tento.

V novém vydání si můžete přečíst o tom, jak tráví Vánoce naši redaktoři a které vánoční tradice nejvíce táhnou je. Nasbírejte tipy na různá vánoční cukroví nebo se naučte ručně vyrábět adventní kalendář a udělejte tak na poslední chvíli radost svým blízkým. Vždyť každý projev lásky se počítá!

Vážení a milí, dovolím si vám za celou redakci Lví tlapou poděkovat za vaši celoroční přízeň a popřát vám příjemně (a pokud možno klidně) prožité vánoční svátky. Nenechte se vystresovat dárky, esejemi ani nejrůznějšími zkouškami, zaberte jako lvi a všechno to dobře dopadne. Na shledanou příští rok!

Krásný zbytek adventu všem!
vaše šéftlapka MariZáznam škrkního divadla

Počet komentářů: 1 Počet přečtení: 56
Autor: Newika Shelley Lovecraft
Již z dálky vás zaujme cedule pověšená na dveřích KNP: ŠKÉrKní dÍvadÝLko Račte vejít! Dveře jsou pootevřené, když nahlédnete, uvidíte improvizovaný sál ve škrkním stylu. Odvážíte se vstoupit?

Vánoce s kokosem

Počet komentářů: 1 Počet přečtení: 46
Autor: Nebelbrach Mechacha
Někdo si neumí představit Vánoce bez stromečku, jiný bez dárků, další bez půlnoční mše. Já si je spojuji s vůní kokosu.

Vánoční tradice - adventní kalendář

Počet komentářů: 1 Počet přečtení: 46
Autor: Christina Elizabeth Stark
Jak první tóny ve vánočním baletu Dance on sugar plum fairy od Čajkovského, stejným způsobem se k nám nenápadně přikrádají Vánoce a získávají si více a více pozornosti. Už plánujete dárky? Už máte věnec a nachystané svíčky na advent? A co cukroví? Všechno tohle veselí, radosti a i starosti nás teprve čekají, nicméně kdo je připraven, není zaskočen. A v rámci tohoto článku se podíváme blíže na další vánoční tradici mnoha mudlů i kouzelníků – adventní kalendář.

Vánoční tradice Godrika Nebelvíra

Počet komentářů: 1 Počet přečtení: 36
Autor: Marina Liquett Charrette
Vánoční koledy, cukroví a krájení jablka – jen několik z mnoha mudlovských tradic, kterým každý rok většina domácností, přestože kouzelnických, propadne. Jak ale asi v mládí prožíval Vánoce zakladatel červené koleje, proslulý Godrik Nebelvír? Pomáhal pilně vykrajovat cukroví, nebo byl chronickým užíračem? Přenesme se do dávné historie a dozvíme se víc…

Recept na vosí hnízda

Počet komentářů: 2 Počet přečtení: 50
Autor: Calla Torová
K Vánocům patří cukroví a co by to bylo za Vánoce, kdyby nebylo na stole pár vosích hnízd či včelích úlů? Mají i další výhodu, nemusí se péct.

Adventní stromeček

Počet komentářů: 1 Počet přečtení: 50
Autor: Esmeralda Milagrosa
Vánoční tvoření pro čarodítě. Letos v podobě adventního stromečku.

Kolejní časopis Nebelvíru školy Hogwarts.cz